Natura nie zawsze obdarza nas gęstymi włosami. W takim przypadku nie pozostaje nam nic innego, jak zdecydować się na tzw. zagęszczanie włosów. To proces, dzięki któremu na naszej głowie pojawi się zdecydowanie więcej włosów, a cała fryzura stanie się atrakcyjna i zadbana. Co najważniejsze mamy do dyspozycji wiele różnych metod, które w stosunkowo krótkim czasie doprowadzą do tego, że poprawimy swój humor i pozbędziemy się wszelkich kompleksów. Pojawiająca się na głowie łysina rzadko kiedy wygląda estetycznie, dlatego trzeba temu zapobiegać. Niekiedy może to być źródłem niepokoju i poważnych obaw. Co za tym idzie nie obejdzie się bez wsparcia specjalisty.
Zagęszczanie włosów – kto powinien skorzystać z tego rozwiązania?
Zagęszczanie włosów to atrakcyjne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które powoli łysieją i nie znajdują ciekawego pomysłu na zaprzestanie tego niezbyt pożądanego procesu. Problem może zaistnieć zwłaszcza wtedy, gdy po zakończonym myciu głowy w umywalce lub kabinie prysznicowej pojawi się sporo włosów. Mężczyźni zmagają się przede wszystkim z tzw. łysieniem androgenowym, a panie bardzo często sięgają po niesprawdzone odżywki lub szampony i później muszą szukać skutecznego wyjścia z opresji. Za każdym razem sprawdzajmy po jakie kosmetyki sięgamy i jakim charakteryzują się składem. O pomoc możemy poprosić doświadczone fryzjerki. Sporym problemem u pań są również:
- czynniki środowiskowe,
- czynniki genetyczne.
Nie bójmy się korzystać z dostępnych metod zagęszczania włosów zwłaszcza, że taka kuracja może się zakończyć wielkim sukcesem, a fryzura powróci do swojego naturalnego stanu.
Zagęszczanie włosów – najpopularniejsze metody
Jak już zostało wspomniane zagęszczanie włosów może przebiegać na kilka różnych sposobów. Nie w każdym przypadku trzeba się decydować na metodę operacyjną. Niekiedy wystarczające okażą się nieoperacyjne sposoby zagęszczania włosów. Decyzję w tym zakresie podejmuje wykwalifikowany specjalista, dlatego wypada dostosować się do jego wskazówek oraz porad.
Jedną z bardziej popularnych nieoperacyjnych metod zagęszczania włosów jest mezoterapia igłowa. Zabieg ten jest stosunkowo prosty do przeprowadzenia, ponieważ do wnętrza skóry aplikuje się rozmaite substancje odżywcze, minerały i witaminy. Dzięki temu mamy pewność, że dojdzie do poprawy krążenia krwi i przyspieszenia porostu włosów. Atrakcyjnymi propozycjami są również dwie inne metody zagęszczania włosów, a mianowicie:
- naświetlanie lampą LED – dzięki zastosowaniu tej metody pacjenci nie muszą martwić się o to, że ich włosy będą w dalszym ciągu wypadać. Co więcej z czasem zacznie ich na głowie po prostu przybywać. Zabieg polega na miejscowym naświetlaniu skóry głowy lampą LED. Konieczne jest wykonanie kilku/kilkunastu takich zabiegów,
- mikropigmentacja – idealna metoda dla osób, które z łysieniem mają problem od co najmniej kilku dobrych lat. Decydują się na nią zwłaszcza panowie. To doskonała szansa na zamaskowanie wszelkich ubytków w owłosieniu.
Dostępne wyżej możliwości z pewnością usatysfakcjonują najbardziej wymagające osoby. Ciekawostką jest fakt, że zagęszczanie włosów można również realizować przy pomocy sztucznych włosów i nanowłókien. Pierwsza z propozycji wykazuje się bardzo dużą skutecznością, a efekty mogą się utrzymywać nawet przez kilka długich miesięcy. Nanowłókna to z kolei jedna z najszybszych metod na optyczne zagęszczenie włosów. Może być stosowana w połączeniu z innymi wspomnianymi kuracjami.
Jeśli wszystkie powyższe metody zagęszczania włosów okażą się niewystarczające trzeba będzie postawić na operacyjny przeszczep włosów. Niektóre osoby mogą się tego objawiać, lecz zabieg tego typu jest wykonywany przez wykwalifikowane i bardzo doświadczone osoby. Przeszczep włosów jest jednak dość kosztownym procesem, ale dzięki niemu włosy pojawią się we wszystkich tych miejscach, w których do tej pory ich nie było. Panie coraz częściej decydują się również na doczepianie włosów, np. przed ważnymi spotkaniami rodzinnymi lub też biznesowymi. Pozwala to nie tylko na zagęszczenie włosów, ale też na ich ekspresowe wydłużenie.
Zagęszczanie włosów – czy warto się na to zdecydować?
Jak widać zagęszczanie włosów może się okazać strzałem w dziesiątkę, ale jedynie wtedy, gdy jest realizowane w przemyślany i starannie dobrany sposób. Za każdym razem powinni za to odpowiadać wykwalifikowani fachowcy. Najlepiej udać się do profesjonalnej kliniki i umówić się na wizytę. Niekiedy wystarczające okażą się najprostsze sposoby, a innym razem pozostanie nam zainwestować w przeszczep włosów. Warto słuchać w tym zakresie profesjonalistów.
Nie da się ukryć, że zagęszczanie włosów to jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z wypadającymi włosami i przyspieszenie porostu nowych włosów. Dzięki temu możemy sobie poradzić nie tylko z łysieniem, ale też obniżoną pewnością siebie.
Zagęszczanie włosów – ile pieniędzy na to wydamy?
Pozostało zastanowić się nad tym, ile konkretnie pieniędzy wydamy na kompleksowe zabiegi zagęszczania włosów. Oczywiście jest to uzależnione przede wszystkim od tego, z jakiej metody będziemy korzystać. Najwięcej pieniędzy przeznaczymy na operacyjne zagęszczanie włosów, które może nas kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych.
Jedną z tańszych metod są wspomniane nanowłókna (można się nimi posługiwać samodzielnie). Niektóre opakowania uda nam się pozyskać już za kilkadziesiąt złotych, lecz powinniśmy najpierw sprawdzić renomę producenta oraz skuteczność kupowanego produktu. Ponadto nanowłókna nie gwarantują zbyt trwałych efektów. Cena za doczepianie włosów mieści się w granicach kilkuset złotych.
Zagęszczanie włosów – krótkie podsumowanie
Cały artykuł zasługuje na krótkie podsumowanie. Zagęszczanie włosów to niezwykle przydatny proces, który zainteresuje zarówno kobiety, jak i mężczyzn. To duża szansa na optyczną poprawę gęstości włosów oraz zapobieganie ich wypadaniu (łysieniu). Niektóre metody są w stanie przyspieszyć porost włosów, dzięki czemu włosy pojawią się w miejscach, w których do tej pory nie chciały rosnąć.
Kluczową informacją jest fakt, że zagęszczanie włosów jest realizowane przy pomocy kilku ciekawych metod, a konkretniej: nanowłókien (bardzo tania kuracja, ale za to niezbyt trwały efekt), lamp LED (skuteczne przybywanie nowych włosów i zaprzestanie ich wypadaniu), mikropigmentacji (najlepsza opcja dla osób, które całkowicie wyłysiały), sztucznych włosów (duża skuteczność), mezoterapii igłowej (poprawa krążenia krwi i prawidłowe odżywianie skóry z pomocą witamin, minerałów i składników odżywczych) oraz przeszczepu włosów (metoda operacyjna, skuteczna i droga).
Podjęcie ostatecznej decyzji w pojedynkę byłoby dość trudne, dlatego powinniśmy porozmawiać na ten temat ze specjalistami i wybrać dla siebie najdogodniejsze rozwiązania. Oczywiście każda kuracja powinna mieć ścisły związek z dobieraniem wysokiej jakości kosmetyków do pielęgnacji włosów. W innym przypadku efekty mogą się okazać niezbyt satysfakcjonujące.
Zagęszczanie włosów pomoże nam nabrać pewności siebie, przygotować się do ważnej uroczystości, zadbać o własną fryzurę i zaprzestać nadmiernemu wypadaniu włosów. Poczujemy się atrakcyjniejsi i pozbędziemy się kompleksów. Musimy na to przygotować pewne środki finansowe. Najmniej pieniędzy wydamy na nanowłókna (zaledwie kilkadziesiąt złotych za opakowanie), natomiast zdecydowanie najwięcej na przeszczep włosów (kilkanaście tysięcy włosów). Stosunkowo drogim rozwiązaniem jest również doczepianie włosów (kilkaset złotych). Warto jednak bazować na skuteczności przeprowadzanego zabiegu, a nie na jego cenie.